Czy trawa z rolki jest odporniejsza?

Dodano: 2017-07-25 Przez: admin


 
Jak myślisz, czy trawa z rolki jest rzeczywiście odporniejsza na czynniki atmosferyczne, na suszę? Czy wiesz, jak wygląda proces zakorzeniania się trawy w rolkach w glebie? Zobacz sam/a.
 
Wielu doświadczonych fachowców ogrodnictwa twierdzi, ze trawa z rolki jest w stanie przetrwać prawie wszystko, jeśli jest stworzona na bazie najlepszych mieszanek traw, odpornych na susze, na eksploatację itp. Trawnik z rolki jest nie tylko ogromną wygodą, co nie da się w żaden sposób podważyć, to jeszcze może on powstać w jeden dzień. Tak też jednego dnia możemy przygotować ziemię pod trawnik, a drugiego mieć już zielony dywan przed domem, gotowy to użytkowania. Tego rodzaju oferta z pewnością brzmi wyśmienicie, jednak w jaki sposób tego rodzaju trawa ma przetrwać.
 
Ukorzenianie się trawy w rolce
Trawniki zakładane w sposób alternatywny poprzez wykorzystanie trawy w rolce sprawdzają się świetnie praktycznie we wszystkich warunkach. Ukorzenienie się trawnika tj. trawnik z rolki, położonego na przygotowanej glebie trwa około dwóch tygodni. W tym czasie warto zadbać o regularne nawadnianie trawy, gdyż od tego również zależy, jak silnie zakorzeni się w glebie i jak szybko będzie można z niej korzystać. Warto również w trakcie przygotowań pod trawniki z rolki nawieźć odpowiednio ziemię, aby trawa miała się czym pożywiać i żeby rosła silna i ładna. Zielony dywan przed domem to duma każdego ogrodnika, nawet tego, który zajmuje się ogrodnictwem jedynie w zakresie własnej działki.
 
Odporność na warunki atmosferyczne
Trawniki wykonane na podstawie gotowych połaci ziemi z trawą są odporniejsze dzięki zastosowanym wysokiej jakości mieszankom trawy przywożonej zza granicy. Dzięki temu dostosowanie trawników do warunków panujących w Polsce jest na tyle trafione, że tego rodzaju trawniki są w stanie przeżyć nawet kilkudniową suszę. Oczywiście bez nawadniania możemy takiego efektu nie uzyskać, więc warto również i o nim pamiętać. Co więcej dotyczy to tylko wysokiej jakości produktów w formie traw w rolkach.
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy